Karmela Makelja najbolja sportašica u 2017.

PrimoštenPlus I.P.
od PrimoštenPlus I.P. 26 siječnja, 2018 23:22

Pred brojnim uzvanicima iz javnog života danas je u šibenskom kazalištu održana tradicionalna svečanost proglašenja najbojih sportaša u protekloj godini. A s obzirom kakva nam je bila sportska 2017. imalo se i koga nagraditi, tako da ljudi iz Zajednice sportova grada Šibenika, organizatora dodjele, nisu imali lagan posao. Oni su odlučili da nagradu za najboljeg sportaša u prošloj godini podjele veslači Frane Filip Garma i Luka Gojanović Rakić, koji su kao članovi nacionalnog četverca osvojili zlato na Europskom prvenstvu, te četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu. Drugo mjesto u toj kategoriji zazeo je hrvač Ignacije Valečić, seniorski prvak države u slobodnom stilu i viceprvak u grčko-rimskom stilu, dok je treće mjesto osvojio jedriličar Vala Roko Copić, osvajač juniorske srebrne i brončane medalje u klasi laser na Prvenstvu Hrvatske.

Nagradu za najbolju sportašicu osvojila je Karmela Makelja iz Kickboxing kluba Dalmatino, koja se na Svjetskom seniorskom prvenstvu okitila broncom. Iza nje se plasirala atletičarka Radmila Maksimović, osvajačica srebra na Prvenstvu Hrvatske u ultramaratonu (100 km) te bronce u disciplini planinsko trčanje (37.5 km), te pobjednica niza natjecanja. Treće mjesto osvojila je kapetanica Ženskog košarkaškog kluba Šibenik Klaudia Periša, trenutno najkorisnija igračica domaćeg prenstva.