Katarina Pancirov brončana na utrci građana

PrimoštenPlus I.P.
od PrimoštenPlus I.P. 10 rujna, 2018 09:24

Triatlonac Ante Soža Fofić ukupno na 17. mjestu i drugi u svoj kategoriji a Katarina Pancirov brončana na utrci građana prvog šibenskog triatlona.

Ako je suditi po reakcijama natjecatelja, 1. Šibenski sprint triatlon zaslužio je vrlo visoku, najvišu ocjenu. Što ne čudi s obzirom na trud koji je u njegovu organizaciju uložila ekipa iz Triatlon kluba Šibenik.

– Sudionike je posebno očarala lokacija, mjesto održavanja natjecanja, i kopnenog i vodenog dijela. Svi s kojima smo pričali prezadovoljni su, što nas jako veseli – kazao nam je Goran Perica.

triatlon sibenik

Lokacija na kojoj se održao Šibenski sprint triatlon uistinu je jedinstvena. Plivalo se, bicikliralo i trčalo u Kanalu sv. Ante, odnosno na tamošnjoj šetnici, ‘u sjeni’ tvrđave sv. Nikole. Dakle, pravi praznik za oči.

triatlon 8

U akciji je ukupno bilo 120 natjecatelja, a osim sprint triatlona (750 metara plivanja, 20 kilometara vožnje bicikle, 5 kilometara trčanja), održan je i dječji akvaton (plivanje i trčanje) u dva uzrasta, kao i pet kilometarska trkačka utrka za građanstvo, koja je privukla više od 30 trkača.

akvaton dica 1

Kao prvi pobjednik 1. Šibenskog sprint triatlona ostat će upamćen Ivan Gobin iz TK-a Zadar, slavivši ispred Dalibora Vujevića iz TK Swibir i Srđana Latinoviča iz TK-a Split.

triatlon 1

Kod dama je, pak, najbrža bila Jelena Tomašević iz TK-a Herceg Novi, drugo mjesto zauzela je Karmen Kostanić Jurić iz ZTŠ-a (Zagreb), dok je treća bila Iva Perinić  iz TK-a TNT Zadar.

triatlon 2

Što se tiče domaćih snaga, najbolje plasirani član TK-a Šibenik bio je Dino Belakušić koji je zauzeo peto mjesto.

triatlon brico

triatlon 6

U utrci šafeta slavila je ekipa ‘Ironman Šibenik’ (Dragan Novković, Tonko Juras, Ivan Dželalija), ispred ekipe ‘Nezgodni’ (Roko Golubovac, Ivica Mesarić, Tomislav Lokas) i ‘Ekipe iz osnovne’ (Vice Perica, Josip Juras, Pjero Šare).

akvaton 1

Po svemu sudeći, ovo je samo početak još jedne lijepe sportske tradicije u Šibeniku.

– S obzirom na reakcije, vjerujemo da Šibenski sprint triatlon ide dalje i sljedećih godina. Tko zna, možda u skoroj budućnosti dovedemo u kanal i Prvenstvo Hrvatske. Nije nemoguće – zaključio je Goran Perica.

(foto: Milan Balaban/Krešimir Goleš/Triatlon klub Šibenik/facebook)