„Croatia open 2016“ – Karmela Makelja pobijedila svjetsku prvakinju i proglešana najboljim borcem turnira!

PrimoštenPlus I.P.
od PrimoštenPlus I.P. 19 prosinca, 2016 11:01

„Croatia open 2016“ –   Karmela Makelja pobijedila svjetsku prvakinju i proglešana najboljim borcem turnira!

U subotu, 17. 12., u Zagrebu održan je najveći  kickboxing turnir u Hrvatskoj, „Croatia open 2016“.

Nastupilo je sveukupno 472 natjecatelja iz 87 klubova iz 8 država po svim dobnim i težinskim skupinama.

Za šibenski kickboxing klub „Dalmatino“ nastupila je juniorka Karmela Makelja u disciplini low kick u kategoriji do 60 kg.

U četvrtfinalnoj borbi borila se protiv Marie Pranjić iz Požege. U izrazito tvrdom meču, Karmela je protivnicu dva puta rušila u knockdown i time prisilila suce na odbrojavanje, čime nije ostavila nikakvu dvojbu oko toga tko je bolji borac i tko ulazi u polufinale.

Tamo ju je čekala vrlo dobra Dea Predrijevac iz Osijeka. Karmela je vidno brža, odlučnija te ostvaruje veliku bodovnu razliku i pobjeđuje jednoglasnom odlukom sudaca.

karmela

U finalu se borila protiv Ana Marije Čvrk iz Kutine, koja je aktualna svjetska juniorska prvakinja sa svjetskog prvenstva u Dublinu (Irska) od rujna ove godine. Dogovor sa trenerom je bio da se nastupi taktički, bez otvorene borbe. Karmela je išla u sudare samo za sigurne bodove te je svladala protivnicu također jednoglasnom odlukom sudaca. Time je osvojila zlatnu medalju i dobila nagradu za najboljeg ženskog borca turnira.

karmela2

Karmeli je u kutu, kao i uvijek, bio njen trener Damir Lambaša, a voditelj tima predsjednik kluba Darko Mikulandra.

IMG-20161219-WA0001 IMG-20161219-WA0000

Karmelu sada očekuje kratka pauza od petnaestak dana, a onda pripreme za međunarodni turnir koji će se održati u Karlovcu u veljači 2017.