„Croatia open 2018“: KARMELA MAKELJA I NIVES RADIĆ UZELE ZLATNE MEDALJE !!!!!

PrimostenPlus L.S.
od PrimostenPlus L.S. 17 prosinca, 2018 12:18

U subotu, 15.12.2018., u Zagrebu je održan tradicionalni međunarodni turnir u kickboxingu, „Croatia open 2018“. To je i najveći kickboxing turnir u Hrvatskoj, te se njime svake godine završava sezona natjecanja. Na ovom je nastupilo  555 natjecatelja iz 88 klubova iz 6 država prema službenim podacima.

Za kickboxing klub Dalmatino, u disciplini low kick, nastupile su seniorke: Snježana Prgomet u kategoriji do 52 kg, Karmela Makelja do 56 kg i Nives Radić do 70 kg.

U konkurenciji starijih kadeta nastupio je Ante Kapović u kategoriji preko 69 kg.

Nives Radić je u polufinalnoj borbi pobijedila Anitu Žilić, a u finalnoj Gloriu Dretvić, obje iz Zagreba. Izrazito velikom nadmoći i bodovnom razlikom svladala je svoje protivnice, te je  proglašena je i najboljom natjecateljicom na turniru.

Karmela Makelja je u finalnoj borbi svladala Luciju Sladoljev i time osvojila zlatnu medalju.

Snježana Prgomet nije imala protivnica u svojoj kategoriji, do 48 kg pa je bila prisiljena nastupati u kategoriji do 52 kg gdje su protivnice bitno teže i više. Nažalost, zaustavljena je u polufinalu i osvojila brončanu medalju.

Ante Kapović je izgubio u četvrtfinalu od protivnika iz Lošinja, te je ostao bez odličja.

Voditelj ekipe je bio predsjednik kluba, Darko Mikulandra, a u kutu ringa je bio trener Damir Lambaša.

Natjecatelji nastavljaju treninge i tijekom narednih praznika, a za 2019. imaju gust kalendar i velike planove.