13. kolo Županijske: Primošten ne posustaje, Mirlović prati, Šibenik zaostaje

PrimoštenPlus I.P.
od PrimoštenPlus I.P. 2 veljače, 2017 13:20

Epitet derbija 13. kola Županijske lige pripao je utakmici Primoštena i Jadrtovca, ne toliko zbog položaja na tablici jer su ‘Sutlović boysi’ pri sredini a Primoštenci prvi, ali se unaprijed znalo da je riječ o dvije odlične ekipe koje znaju odigrati zanimljive utakmice.

To se i pokazalo odmah na početku utakmice, iako je Primošten bio favorit, Jadrtovac bolje otvara utakmicu i u 3. minuti Šime Protega pogađa stativu, a dvije minute kasnije ne pogađa gol suparnika iz odlične šanse.

Igra se uglavnom na sredini terena sve do 19. kad sudac opravdano sudi penal za Jadrtovac, ali Šime Petković u maniri Zlatka Horvata puca ravno u golmana Primoštenaca.

Bez golova je završilo prvo poluvrijeme, a već početkom drugog opet se obistinila ona stara nogometna poslovica, ‘ako ne iskoristiš svoje šanse, brzo će stići kazna s druge strane’.

Tako je i bilo, Primošten u prvom napadu druge polovice utakmice zabija za 1:0, nakon odlične akcije spretno s par metara zabija Nikola Jurin.

Do izražaja je sve više dolazila i bolja fizička sprema Primoštenaca, Jadrtovac je očito padao po tom planu, što koristi ponajbolji igrač susreta Ante Medo i u 25. minuti povisuje na dva gola razlike za favorita utakmice. Isti igrač najbolje se snalazi i u jednoj gužvi u 33. minuti i već je 3:0 za Primoštence.

‘Sutlović boysi’ ubrzo uvode petog igrača,  dobro vrte kolo oko gola protivnika i počasni gol za Jadrtovac zabija dvije minute prije kraja Mate Milošević.

Rizik sa petim igračem ipak je kažnjen u zadnjoj minuti, Antonio Svračak koristi što se golman Jadrtovca nije uspio na vrijeme vratiti na gol i zabija za konačnih 4:1.

Primošten je i protiv neugodnog protivnika pokazao da je još uvijek u trci za naslov Županijske.

Topnik Radaj

U prvoj utakmici 13. kola sastale su se ekipe Dubravica i Crnice, i iako su Dubravičani bili favoriti, očekivao se itekako dobar otpor uvjerljivo najmlađe momčadi Županijske.

Utakmica je počela u blagoj dominaciji iskusnije ekipe, ali uz par solidnih udaraca s obje strane, sve do 14. minute i gola Šime Cigića s osam metara nije se događalo ništa previše zanimljivo. Pri kraju prvog poluvremena trener Crnice Ivan Zorica Zmija počeo je primjenjivati taktiku rukometnog izbornika Babića i Radaj s gola ulazi u polje. Taktika se, za razliku od rukometaša, i isplatila jer mladi golman Crnice zabija u zadnjoj minuti lijepim udarcem s desetak metara.

U drugom poluvremenu i dalje je kod Crnice na snazi igra s golman-igračem, ali Radajevo dodavanje presijecaju Dubravičani, povisuju preko Poduriljka u 25 . minuti na 2:1, a dvije minute kasnije također na prazan gol zabijaju i svoj treći pogodak.

Međutim, Crničani se ne predaju, smanjuju na 3:2 u 33. minuti, a u 36. junak utakmice Radaj opet iz lijepog udarca zabija za konačnih 3:3.

Mirloviću sretno i 13. kolo

U drugoj utakmici kola čvrstu utakmicu odigrale su Meterize i Mirlović Zagora, inače branitelj prošlogodišnjeg naslova.

Mirlovčani, kao jedna od najbolje fizički pripremljenih ekipa, odlučila je iskoristiti tu svoju prednost i krenuli su jakim presingom, ali momci s Meteriza dobro su se branili i nisu padali u paniku, sve do desete minute kad dosta nesretno zabijaju autogol. S minimalnim vodstvom Mirlovičana otišlo se na pauzu.

Meterize u drugo poluvrijeme ulaze odlučnije, što se isplatilo u 24. minuti kad Toni Junaković nakon lijepe akcije zabija za izjednačenje. Međutim, četiri minute kasnije Marko Bogdan zabija iz slobodnog udarca s 10 metara za novo vodstvo Mirlović Zagore. Dojam je da je živi zid Meteriza bio previše nonšalantno postavljen.

Meterize pet minuta prije kraja utakmice uključuju golmana u igru, što iskusni Mirlovčani koriste i zabijaju još tri gola na prazan gol protivnika.

Očekivana pobjeda Zagorana, koji su novim bodovima i kiksom Šibenika postali prvi pratitelji Primoštenaca u borbi za pehar.

Pokrovnik sve bolji

U četvrtoj utakmici kola sastali su se fenjeraši iz Pokrovnika i ekipa Šubićevca, koja, iako je bila izraziti favorit, nije lako došla do pobjede protiv sve bolje i organiziranije ekipe sa začelja tablice. Za razliku od prvog dijela sezone, Pokrovnik je sad puno ozbiljniji i s nekoliko igrača na klupi, i samo ih neiskustvo dijeli od toga da i jačim ekipama otkinu koji bod.

Cijelo prvo poluvrijeme bili su tvrd orah, u potpunosti ravnopravni s ekipom sa Šubićevca, ali im ipak pada koncentracija što s dva gola u 35. minuti i nešto prije kraja utakmice koristi najbolji pojedinac na terenu Tomislav Travčić. Pokrovnik je i dalje na začelju, a Šubićevac u zlatnoj sredini.

Ljepotica kola

Pomalo neočekivano, najljepšu utakmicu kola odigrali su ekipe Šibenika i Rupa kojima se među vratnice vratio Ante Dujić. Kako i priliči jednom od najboljih malonogometnih golmana u Županijskoj, on je itekako dao svoj obol utakmici.

Šibenčani koji su drugi na ljestvici krenuli su žestoko i nametnuli se svojim tempom igre. U nekoliko navrata istaknuo se Dujić koji je atraktivnim paradama spašavao vrata svoje momčadi. Ipak, u 11. minuti događa se još jedan sportski klišej – tko će kome, nego svoj svome. Naime, poslije lijepe akcije vrata Šibenika načeo je Vrcić koji je bivši igrač tog kluba.

Šibenčanima je taj pogodak unio dodatnu nervozu, ipak je to bio udarac na ego jer je riječ o prekaljenim malonogometašima, dok je srčanim Rupljanima gol bio podstrek za nastavak srčane igre. Na trenutke je bilo vatreno na terenu, igralo se ‘va banque’ s puno uklizavanja, trke i zaista lijepog malog nogometa.

Nakon šest minuta, točnije u 17. minuti, Bura je izjednačio, dok je u 25. minuti Bumbak nakon krasne akcije doveo Šibenčane u vodstvo 2:1. Rupsko srce je i dalje snažno kucalo pa je poslije nesmotrenosti obrane Šibenika, rezultat u egal doveo ‘plavac’ na terenu – Dragan Perković.

Kako je utakmica bila prilično borbena, obje ekipe su pet minuta prije kraja imala pet akumuliranih faula, a u pretposljednjoj minuti lopta pogađa u ruku jednog od igrača Rupa. Nema dvojbe, bila je ruka, a loptu samouvjereno uzima Antonio Bumbak iz Šibenika. Stavlja je na 10 metara, međutim Dujić spašava vrata Rupa.

Završilo je 2:2, rezultatom kojima obje ekipe nisu bile zadovoljne, no moramo pohvaliti obje momčadi na fantastičnoj partiji malog nogometa koja je bila uzbudljiva do samog kraja.

Petorka kola

Golman Crnice 2, Filip Radaj, još jednom se našao u momčadi kola. Naime, ‘malac’ se opet pokazao kao najjača karika crničke mladosti. Odličnu formu potvrđuje i Ante Medo, u zadnje vrijeme neizostavni član najbolji pet. Tu je i njegov suigrač iz Primoštena, ‘radilica’ Nikola Jurin. Marko Bogdan s dva pogotka bio je najistaknutiji pojedinac momaka iz Zagore, te peti je kapetan Šubićevca 08 Tome Travčić, koji je također s dva postignuta gola donio tri boda svojoj ekipi.

Izvor: Županijska.com