Juniorsko prvenstvo u boćanju

PrimoštenPlus I.P.
od PrimoštenPlus I.P. 28 srpnja, 2014 09:58

Dana 17. I 18. Srpnja na boćalištu BK Sonković i BK Primošten odigrano je prvenstvo županije u boćanju za juniore na kojem je nastupalo 10 juniora iz BK Primošten, BK Sonković i BK Croatia osiguranje, te su juniori BK Primošten Josip Perkov, Gabriel Lorento Perkov i Josip Bolanča ostvarili izvrstan rezultat osvojivši 10 od ukupno 24 medalje od čega 1 zlatnu, 6 srebrenih i 3 brončane iako se boćanjem kao sportom bave manje od godine dana.
Najuspješniji junior je Josip Matić iz BK Sonković sa osvojene 3 zlatne medalje. Iza njega ostali su Dino Vukušić iz BK Sonković sa 2 zlatne i 1 srebrenom medaljom, Josip Perkov iz BK Primošten sa 1 zlatnom i 2 srebrene medalje, Mate Matić iz BK Sonković sa 1 zlatnom, 1 srebrenom i 1 brončanom medaljom, Jere Pavić iz BK Croatia osiguranje sa 1 zlatnom i 2 brončane medalje, Josip Bolanča iz BK Primošten sa 3 srebrene i 1 brončanom medaljom, Gabriel Lorento Perkov sa 1 srebrenom i 2 brončane medalje, Zvonimir Storić iz BK Croatia osiguranje sa 1 brončanom medaljom i Jakov Matić sa 1 brončanom medaljom.

tablica bočanje primoštenJOSIP PERKOV „JOPA“ SREBRENI BOĆAR
Josip Perkov član boćarskog kluba Primošten na juniorskom prvenstvu Hrvatske u boćanju održanom u Rijeci od 23 do 27.srpnja osvojio je srebrenu medalju u disciplini precizno izbijanje, te je nakon proslavljenog boćara Ante Papak i Nenada Huljev prvi primoštenski boćar sa osvojenom medaljom na državnom natjecanju.
Mladi boćari BK Primošten Josip Perkov, Gabriel Lorento Perkov i Josip Bolanča su pod vodstvom voditelja Darka Markoč po prvi puta nastupali na državnom juniorskom prvenstvu gdje su sa mladim boćarima BK Sonković Josip Matić, Mate Matić, David Matić i Dino Vukušić, te boćarom BK Croatia osiguranje Jere Pavić branili boje boćarskog saveza Šibensko-kninske županije.
Prvog dana natjecanja u disciplini bližanje i izbijanje u krug natjecali su se Josip Perkov koji je obje partije izgubio rezultatom 21:14 i 15:6, te je zauzeo predzadnje 15.mjesto dok je Dino Vukšić kroz repasaž ušao u četvrtfinale, te na kraju zauzeo 6.mjesto. Popodne istog dana na red je došla disciplina štafetno izbijanje gdje su nastupali Gabriel Lorento Perkov i Josip Bolanča, te su pogodvši 15 od 46 boća zauzeli posljednje13. mjesto dok je štafeta BK Sonkovića u sastavu J. Matić i D. Vukušić zauzela 8.mjesto. Drugog i trećeg dana natjecanja na red su došli parovi, te je par BK Primošten J. Perkov i J. Bolanča izgubio obje partije u grupi rezultatom 13:4 i 10:5, te na kraju zauzeo predzadnje 15.mjesto, dok je par BK Sonković u sastavu M. Matić i D. Matić izborio plasman u četvrtfinale, te na kraju zauzeo visoko 5.mjesto. U popodnevnim satima trećeg dana natjecanja na red je došla disciplina preciznog izbijanja u kojoj je nastupao Josip Perkov, te je u prvoj fazi gađanja u prvoj seriji imao samo 1 poen i morao je u drugu da bi dohvatio normu od 12 poena za prolaz u drugu fazu, te je uspio sakupivši 17 poena. U drugoj fazi je imao 15 poena što mu je bilo dovoljno da izbori četvrtu finalnu fazu gdje je ponovno sakupio 17 poena i izborio 2.mjesto i srebrenu medalju dok je boćar BK Sonkovića J. Matić zauzeo predzadnje 15. mjesto. Četvrtog dana natjecanja u disciplini pojedinačno nastupio je Jere Pavić iz BK Croatia osiguranje i izborio polufinale koje se igralo posljednjeg petog dana natjecanja te je na kraju zauzeo 4.mjesto, a u popodnevnim satima četvrtog dana nastupio je i u disciplini brzinskog izbijanja, te je na kraju zauzeo 6.mjesto.