Zanimljivo 8. kolo Županijske: Primošten sve goropadniji

PrimoštenPlus I.P.
od PrimoštenPlus I.P. 13 prosinca, 2014 17:56

Dubravice i Primošten odigrale su vrhunsku utakmicu punu preokreta. Na kraju su ipak slavili Primoštenci 5:4, a pomalo indisponiranim Dubravicama, ekipi koja je posljednjih godina bila u stalnom vrhu lige, ovo je već peti poraz u osam kola.

A sve je krenulo dobro po Dubravice. Mijić ih je već u 6. minuti doveo u vodstvo lijepim šutom sa šest metara. Golman Primoštena bio je nemoćan. Tri minute kasnije u glavnoj ulozi opet je Mijić koji koristi lijepu loptu s lijeve strane, ulazi u sredinu i zabija za 2:0 vodstvo Dubravica. Nisu se Primoštenci predavali. Do kraja prvog poluvremena imali su nekoliko dobrih prilika koje su završile pored gola, a neke je branio, u prvom poluvremenu, vrlo dobri Borovina na vratima Dubravica.

ekipe u šibenskoj županiji

Drugo poluvrijeme tek što je krenulo, a Jurin pogađa bliži kut Borovine i smanjuje rezultat na 2:1. Pet minuta poslije, Jurin dobiva loptu na šest metara. Igrači Dubravica ne izlaze, a Jurinu nije bilo teško zabiti nemoćnom Borovini. Rezultat je 2:2, a još je 14 minuta do kraja. U 29. minuti Plenča dovodi Primošten u vodstvo. Minutu kasnije Miletić zabija četvrti gol Primoštena. U deset minuta drugog poluvremena Primošten je napravio pravi mali ‘blitzkrieg’ potrpavši čak četiri gola u vrata Dubravica.

igrači primoštena  nogomet primošten

Nastavili su Primoštenci u zadnjih deset minuta i dalje napadati Dubravice. Imali su nekoliko dobrih prilika, ali lopta nije ušla u gol. Kad neće s jedne, onda će s druge strane. Luka Brajković u 35. minuti vraća nadu Dubravicama i smanjuje vodstvo Primoštena na 4:3. U sljedećem napadu Jurin mini-bravurom u golmanovu prostoru vara obrambenog igrača Dubravica, zabija špicom i vraća prednost Primoštena na dva gola razlike. Pokušavaju Dubravice u zadnjih nekoliko minuta i s golmanom-igračem koji je igrao nogom u svojoj polovici i tako ‘dao’ indirekt Primoštencima. No, oni to nisu iskoristili. U zadnjoj minuti nakon pasa Grozdanića zabija Mijić, smanjuje na 5:4, ali snage za izjednačenje Dubravica ipak nije bilo.

Pogledajte video sažetke 8.kola ( dvoboj Primošten- Dubravice počinje na 11:55 minuti videa)

Izvor: Županijska.com